В країни ЄС можна буде вільно мандрувати цього літа

В країни ЄС можна буде вільно мандрувати цього літа

У МОЗ України впевнені, що наші громадяни вже влітку цього року будуть вільно подорожувати до країн Євросоюзу. Такий прогноз під час сьогоднішнього засідання уряду озвучив міністр охорони здоров"я України Віктор Ляшко.

Цьому, на його думку, сприятиме значне зменшення кількості позитивних тестів на коронавірус - зараз їх кількість становить менше 5% від загальної маси.

Така статистика в Україні спостерігається вперше з початку пандемії.

«Цього вдалося досягти завдяки масовому тестуванню, а також зменшення кількості випадків захворювання. Такий рівень тестування і зменшується динаміка захворюваності можуть вивести Україну в ряд країн зі сприятливою епідемічною ситуацією з критеріями Євросоюзу. А це, в свою чергу, може забезпечити вільні подорожі українців до країн ЄС вже влітку цього року», - цитує слова чиновника УНІАН.

З 9 червня всі регіони перейшли в «зелену» зону, що має на увазі мінімальні карантинні обмеження: масковий режим у всіх громадських місцях, обмеження по кількості людей під час проведення масових заходів, в тому числі завантаження не більше 50% від посадочних місць в кінотеатрах і в громадському транспорті.

Така статистика дійсно може стати позитивним сигналом для Євросоюзу. Хоча, виходячи з останніх новин з країн ЄС, там все ж поки узятий вектор на вакцинацію, і саме від наявності або відсутність щеплення є найважливішим в ухваленні рішення про допуск туристів з третіх країн.

Сьогодні за введення цифрового COVID-сертифіката з 1 липня проголосували члени Європарламенту. Як пише «Європейська Правда», такий документ видається національними органами охорони здоров"я безкоштовно і буде доступний в цифровому або паперовому варіанті.

У той же час відзначається, що сертифікат не буде підставою для вільного пересування і не стане еквівалентом проїзного документа.

Кілька днів тому в МОЗ України повідомили, що ковідний сертифікат продовжує розроблятися і теж готується до запуску в липні. Він містить інформацію про вакцинацію, а також про негативні результати тестування або про одужання після COVID-19.

А вже зараз після завершення циклу імунізації можна отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Такий документ видається тільки в паперовому вигляді в будь-якому медзакладі, підключеному до електронної системи охорони здоров"я. Воно «використовується для перетину державного кордону тих країн, які визнають це свідчення», - уточнюють в МОЗ.

У туркомпаніях, втім, не поспішають робити настільки сміливі прогнози щодо турпотоку в країни Євросоюзу. Посилаючись на те, що кількість вакцинованих українців поки досить мало, в силу чого сподіватися на велику кількість запитів на туристичні поїздки в ЄС поки передчасно. Зрозуміло, за винятком Греції, Кіпру та Хорватії, умови в"їзду на територію яких не настільки жорсткі.

Джерело: Мастер тура

 

© 2007–2021 Інформаційна служба «Наш оптовик».