В Австрії розпочався перший день тотального локдауну

В Австрії розпочався перший день тотального локдауну

Попри масові протести, від 22 листопада в Австрії розпочався національний карантин.

Отже, з 22 листопада 2021 року почав діяти черговий тотальний локдаун, який поширюється як на вакцинованих, так і невакцинованих.

Це вже четвертий загальнонаціональний карантин в Австрії від початку пандемії. Уряд попросив австрійців за можливості працювати з дому, й виходити лише для того, щоб купити харчі та інші необхідні речі.

Таким чином, жителям країни знову доведеться по максимуму перейти на віддалену роботу, а всі магазини, крім продовольчих, будуть закриті.

Також буде заборонена робота закладів харчування, готелів та інших установ сфери послуг, а також музеїв та решти визначних пам’яток.

Міністр охорони здоров’я країни Вольфганг Мюкштайн згодом уточнив, що школи залишаться відкритими для тих, хто має туди піти, але всіх батьків попросили наскільки можна залишати своїх дітей вдома. Школи зможуть відвідувати тільки ті діти, які з різних причин не можуть вчитися дистанційно і потребують очних уроків.

Поїздки до Австрії з туристичною метою в цей період також будуть заборонені. Потрапити в країну з сертифікатом про повну вакцинацію + негативним результатом ПЛР-тесту можна буде тільки з поважної причини (відвідування родичів, лікування, сімейні обставини, службові поїздки, весілля, похорони тощо).

Але і для таких поїздок, щоб не проходити карантин, треба надати або сертифікат про повну вакцинацію, або довідку про одужання від коронавірусу. При цьому визнають як цифрові, так і паперові сертифікати (так звані жовті - від сімейного лікаря, але вони мають бути перекладені англійською або німецькою мовами).

В іншому разі для тих, хто в’їхав в Австрію, передбачений 10-денний карантин.

Обмеження триватимуть максимум до 13 грудня, після чого в Австрії знову будуть застосовувати правило 2-G (допуск з сертифікатом вакцинації або перенесеної хвороби). Перший перегляд ситуації проведуть через 10 днів, і в разі позитивної динаміки локдаун може бути скасований раніше на 10 днів – з 3 грудня.

Запроваджуючи загальний карантин, уряд Австрії також заявив, що з лютого наступного року вакцинація від ковіду в країні стане обов’язковою. Якщо це станеться, то країна стане першою у Європі, де вимагатимуть обов’язкового щеплення від ковіду.

Проте Австрія - не єдина країна, де через хвилю коронавірусу запроваджені нові карантинні обмеження. І так само не єдина, де громадяни вийшли на протести. Особливо запеклі сутички відбувалися цими вихідними у Нідерландах та Бельгії.

У ВООЗ висловлюють занепокоєння темпами поширення коронавірусу у Європі.

Як заявив регіональний представник ВООЗ Ганс Клюге, якщо не вдатися до негайних дій, до березня наступного року у Європі від коронавірусу можуть померти ще 500 000 людей.

Відзначається, що в Австрії, країні з населенням 8,9 мільйона осіб, один з найнижчих рівнів вакцинації в Західній Європі. Протягом останніх семи днів в країні щодня реєструвалося понад 10 000 нових випадків зараження коронавірусом.

Джерело: УНІАН, УНН

© 2007–2021 Інформаційна служба «Наш оптовик».