Нерухомість може знову зрости в ціні до кінця року

Нерухомість може знову зрости в ціні до кінця року

У великих українських містах ціни на нерухомість зросли на 12-18% в цьому році.

За прогнозами, вже до кінця року забудовники знову збільшать вартість квадратного метра.

Про це повідомила директор Департаменту з продажу та маркетингу ХК «Київміськбуд» Тетяна Маркова.

«Зростання ціни на нерухомість насамперед пов’язане із зростанням цін на будівельні матеріали. А вони протягом останніх 10 місяців подорожчали майже на 20%. Точніше, на 18,4%. Якщо подивитися статистику, протягом 2021 року найбільше подорожчали керамічні та газобетонні блоки – до 70%, пісок та щебінь – до 50%, руберойд – до 50%, мінеральна вата стала дорожчою на 35%, метали, залежно від номенклатури, зросли у ціні на 50%», - зазначила вона.

Енергоносії за цей рік подорожчали на 25% і це не межа, оскільки енергетичні ресурси дорожчають у всьому світі. У вересні в деяких країнах призупинили виробництво сталі через те, що в Європі тарифи на електрику та тепло зросли втричі.

Світове подорожчання енергетичних ресурсів та світова інфляція посилюють ці ж процеси і в Україні, зростає ціна на все, не лише на нерухомість.

Чимало вплинула на подорожчання матеріалів пандемія, оскільки маючи досвід перших локдаунів, виробники будматеріалів закладають у ціну певні ризики на випадок можливого нового карантину.

«Ціни зростають і в залежності від етапу будівництва. Чим більшу готовність має будинок, тим вища ціна квадратного метра. Так само зросли ціни на виконання робіт підрядними організаціями та загалом вартість людської праці.

Тому прогнозую, що до кінця року нерухомість може знову зрости в ціні. Якщо орієнтуватися на ту аналітику, яка у нас є, подорожчання може становити, орієнтовно, 5%», - додала Тетяна Маркова.

Джерело: Zagorodna.com

© 2007–2022 Інформаційна служба «Наш оптовик».