Нові європейські формати електронних підписів запустило Мінцифри

Нові європейські формати електронних підписів запустило Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації запустило нові європейські формати електронних цифрових підписів. Підписати новими е-підписами можна документи на сайті Центрального засвідчувального органу та сайті Інтегрованої системи е-ідентифікації.

“Також визначено уніфікований формат для зберігання підписаних даних — ASiC-E. Це ще один крок до взаємного визнання е-довірчих послуг із ЄС”, – розповідають у міністерстві.

Одним з форматів е-підпису є CAdES. Він дає змогу підписувати електронні документи будь-якого формату та зберігає е-підпис окремо від е-даних або разом із ними. Файли можна підписувати лише окремо.

XAdES дає змогу підписувати дані будь-якого формату. Однак він зберігає електронний підпис у форматі XML, окремо від е-даних або разом із ними. Ним можна підписувати одночасно декілька файлів.

Електронний підпис PAdES дозволяє підписувати е-дані у форматі PDF та зберігає е-підпис разом з електронними даними. Файли можна підписувати лише окремо.

Ще одним новим форматом електронного підпису є ASiC-E. Він забезпечить довготермінове зберігання електронних документів. Користуючись цим е-підписом дозволяється зберегти один або декілька файлів. Також можна перевірити підписи та інші дані, що пов’язані з документом.

Нагадаємо, Мінцифри відкрив в регіонах офлайн пункти підтримки “Дії”. Служба підтримки допомагатиме українцям із генеруванням Covid-сертифікатів.

Також Мінцифри зараз працює над впровадженням алгоритмів, які допоможуть автоматично виправляти помилки лікарів в електронній системі охорони здоровʼя.

Джерело: lviv.media

© 2007–2021 Інформаційна служба «Наш оптовик».