Україна має всі шанси отримати останній транш МВФ своєчасно

Україна має всі шанси отримати останній транш МВФ своєчасно

Україна здатна виконати всі структурні маяки та отримати останній транш Міжнародного валютного фонду за чинною програмою в червні і щонайменше до кінця 2022 року обійтися без МВФ.

Про це заявив в ефірі Еспресо.TV глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

"Я не бачу структурних маяків, які ми не могли б виконати, щоб отримати наступний транш. Я припускаю, що наступний червневий транш ми отримаємо, можливо, своєчасно", – сказав він.

Він додав, що Україна пройшла роки пікових виплат за держборгом і може замислитися над переходом на фінансування держбюджету без підтримки МВФ.

"Ми пройшли пікові 2020-й і 2021-й роки... Хотілося б все ж таки розглянути можливість і провести дискусію про нову програму, а не стрибати в неї з головою. Можливо і буде можливість до кінця року пройти без МВФ, наступний рік пройти без Фонду, а далі вже дивитися на ситуацію з публічними фінансами", – сказав Гетьманцев.   

  • 9 червня 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України, в рамках якої для України зарезервовано $5 млрд. Тоді Україна отримала $2,1 млрд у рамках програми. У лютому 2021-го місія МВФ завершила роботу в Україні, але рішення про перегляд програми stanb-by та виділення траншу не ухвалили. Деталі – тут. У фонді неодноразово заявляли, що для отримання траншу потрібний більший прогрес із реформами.   
  • 14 вересня 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі умови для отримання $750 млн від МВФ до грудня. Він додав, що у Кабміні не бачать причин не отримати транш.   
  • 22 листопада 2021 року МВФ затвердив перший перегляд програми stand-by з Україною та погодив виділення другого траншу $700 млн.

Джерело: LIGA.Бізнес

© 2007–2022 Інформаційна служба «Наш оптовик».