Нова українська національна авіакомпанія UNA розпочне польоти у 2022 році

Нова українська національна авіакомпанія UNA розпочне польоти у 2022 році

Президент Зеленський на форумі "Велике будівництво: авіація та туризм" заявив про створення в Україні нового національного авіаперевізника.

Новий національний перевізник отримав назву UNA (Ukrainian National Airlines). Він виконуватиме рейси на 14 міжнародних маршрутах середньої дальності та на двох внутрішніх.

Флот авіакомпанії складатиметься від трьох до п’яти середньомагістральних бортів місткістю 150-180 місць, принаймні такий план озвучено наступного року.

Надалі авіапарк перевізника планується поповнити як малими турбогвинтовими літаками на 70 місць, так і одним далекомагістральним бортом.

До 2026 року мережу маршрутів збираються розширити до 8 внутрішніх маршрутів, 37 міжнародних середньомагістральних та 5 далекомагістральних. Усі борти зроблено компанією Airbus, з якою Міністерство Інфраструктури уклало меморандум.

Як повідомляють avianews, про це повідомлялося на сьогоднішньому форумі "Авіація та туризм", який пройшов в аеропорту Бориспіль. Також було названо деякі цифри. Наступного року, наприклад, на розвиток авіакомпанії з держбюджету буде виділено 2,5 млрд. грн.

Не виключена також можливість зовнішнього фінансування та входу до складу акціонерів приватних інвесторів. Інвестиції в перший рік роботи а/к становитимуть 96 млн. євро, і приблизно 50-60 млн. євро буде виділено на другий рік роботи.

Також було сказано, що нова авіакомпанія використовуватиме гібридну бізнес-модель, що поєднує сервіс та послуги лоукостерів та класичних перевізників.

Таким чином, у МАУ та SkyUp найближчими роками може з’явитися серйозний конкурент. І конкуренція за пасажиропотік суттєво загостриться. Особливо на тлі незрозумілих перспектив міжнародного туризму: не всі країни масового туризму повноцінно відкриті.

І навіть ті, що відкриті, періодично змінюють правила в’їзду, запроваджуючи нові обмеження. Не варто також забувати про плани іноземних компаній, зокрема лоукостерів Wizz Air та Ryanair, які раніше неодноразово заявляли про плани розширення своєї сітки польотів в Україну.

Джерело: Мастер тура

 

© 2007–2022 Інформаційна служба «Наш оптовик».